Akademia

Nasza Akademia od lat działa zgodnie z ideą UEFA RESPECT dlatego naszą ideą jest szeroko rozumiany SZACUNEK, wyrażany nie tylko na boisku do Przeciwników, Kolegów czy Sędziego ale i poza murawą w życiu codziennym. Piłka nożna to nie tylko dyscyplina sportowa, ale też ścieżka wyznaczająca kulturę, tolerancję i poszanowanie każdego człowieka dlatego pomimo emocji pozostańmy wierni NASZYM ZASADOM

Warto przemyśleć

CELE NASZEJ AKADEMII:

  • Zapobieganie kontuzjom. Najważniejszym celem sesji przygotowania fizycznego jest wzmacnianie zmłodego piłkarza iograniczanie ryzyka pojawienia się kontuzji i urazów. Zasada jest banalna, im zdrowszy zawodnik, tym więcej czasu może spędzić na murawie aby rozwijać swoje umiejętności techniczne i taktyczne.
  • Poprawa koordynacji zawodnika. Koordynację ruchową zawodnika powinnismy, trenować od najmłodszych lat. Jest to też podstawa nauki elementów technicznych związanych z panowaniem nad piłką, a więc najważniejszej rzeczy w rozwoju młodych zawodników.
  • Rozwój szybkości młoego piłkarza.  Przykładamy dużą wagę do treningu rozwijającego zdolności szybkościowe, które często są zaniedbywane w procesie rozwoju piłkarza. Szybkość obejmuje: szybkość reakcji, szybkość startową, przyspieszenie, szybkość maksymalną oraz szybkość wielokierunkową.
  • Wydolność tlenowa i beztlenowa. W dalszym okresie rozwoju zawodnikabardzo istotna jest zdolność do zagrania meczu bez sporej utraty wydolności w końcowej partii meczu. Jest to zdolność która cechuje indywidualne potęgi futbolu, gdy inni biegają truchtem oni nadal są zdolni do wykonania szybkiego sprintu. Zadbamy więc o to aby zawodnik nie miał problemów z utratą sił w trakcie meczu.
  • Rozwój siły młodego piłkarza. Siła jest niezbędna w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju piłkarskiego. Daje nam przewagę nad innymi zawodnikami na boisku i abyją osiągnąć musimy zacząć ją rozwijać już od najmłodszych lat poprzez odpowiednie ćwiczenia. Najmłodsi zawodnicy nie wykorzystują ciężarów w swoim treningu, a raczej opierają się na ciężarze własnego ciała- rola naszych Trenerów jest odpowiednie ukierunkowanie naszych podpoiecznych
  • Większa mobilność zawodników. Mobilność to zdolność do wykonania ruchu przez piłkarza w jego pełnym zakresie dlatego rozwijamy mobilność stawów, i zmniejszamy ich usztywnienie co pozytywnie wpływa na liczbę kontuzji danego piłkarza.

GKS TARNOVIA AKADEMIA
  
20 videos
October 1, 2023, 11:04 am
September 29, 2023, 5:17 pm
September 28, 2023, 11:45 am
September 22, 2023, 10:26 am
September 19, 2023, 1:43 pm
September 18, 2023, 1:59 pm
September 16, 2023, 9:35 am
September 16, 2023, 6:00 am
September 8, 2023, 10:58 am
September 7, 2023, 12:29 pm
« 1 of 2 »